Szanowni Mieszkańcy Gminy Rabki-Zdroju!

Zdecydowałem się kandydować na Burmistrza Rabki-Zdroju, aby wykorzystać swoje wieloletnie doświadczenie samorządowe i nabyte w tym czasie umiejętności dla dobra wszystkich mieszkańców naszej gminy.

Mam 47 lat. Urodziłem się w Suchej Beskidzkiej. W Rabce zamieszkałem w 1995 roku, po ukończeniu studiów na AGH w Krakowie, na kierunku Geodezja i Kartografia o specjalności Geodezyjna Gospodarka Nieruchomościami. Moja żona, Agnieszka jest rodowitą rabczanką. Z wykształcenia neurologopeda, pracuje w szkołach naszej gminy. Mamy czworo dzieci w wieku od 11 do 24 lat.
Całe moje życie zawodowe związane jest z pracą w samorządzie. Przez 16 lat pracowałem w Urzędzie Miasta Rabki-Zdroju, w wydziale Geodezji i Architektury, w tym 8 lat obejmowałem stanowisko naczelnika wydziału.

Od sierpnia 2011 roku, po wygranym konkursie, pełnię funkcję Geodety Powiatowego – Naczelnika Wydziału Geodezji, Kartografii, Katastru i Gospodarki Mieniem w Starostwie Powiatowym w Suchej Beskidzkiej. Kieruję 35-osobowym zespołem wyszkolonej kadry. Podejmujemy trudne wyzwania, które umiejętnie realizujemy. Posiadam 1 i 2 zakres państwowych uprawnień geodezyjnych. Zasiadam również w Wojewódzkiej Geodezyjnej Komisji Dyscyplinarnej.

Obecnie jestem Radnym Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju w kadencji 2014-2018. Jestem przewodniczącym Klubu Radnych „Nasze Miasto”, członkiem Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Nasze Miasto w Rabce-Zdroju oraz członkiem Komitetu Osiedlowego – osiedle „Centrum”.

W pracy samorządowej mam stały kontakt z mieszkańcami gminy. Doskonale znam problemy i potrzeby naszego środowiska lokalnego i na bieżąco śledzę procedury administracyjno-prawne, co jest bardzo istotne przy rozwiązywaniu wszystkich spraw inwestycyjnych, administracyjnych i społecznych. Potrafię z pracy czerpać dobre wzory i unikać zaobserwowanych w tym czasie błędów. W kontaktach z mieszkańcami gminy zawsze starałem się podchodzić do ich problemów w sposób przyjazny i merytoryczny. Podejmując się realizacji zadań, w miarę możliwości, doglądam każdego etapu ich wykonania. Konsekwentnie i systematycznie realizuję podjęte zadania i nie składam pochopnych i nieprzemyślanych obietnic bez sprawdzenia możliwości ich realizacji.

Wraz z Klubem Radnych Nasze Miasto, podczas sesji Rady Miejskiej, złożyliśmy w sumie 284 wnioski, w tym 160 na piśmie. Traktuję pracę radnego przede wszystkim jako służbę mieszkańcom naszej gminy. Naszym założeniem, przez całą kadencję, było oddanie wszystkich naszych diet radnych na cele charytatywne.

W pracy z ludźmi ponad wszystko cenię sobie uczciwość, zaangażowanie i ciekawe pomysły, które należy za wszelką cenę wspierać. Chcę mieć swój wkład w rozwój i przyszłość miasta, w którym mieszkam, w którym wychowują się i kształcą moje dzieci i które obrałem sobie za swoją małą ojczyznę.

Przyszedł czas na dobrego gospodarza i wierzę, że podołam temu zadaniu. Zachęcam Państwa do udziału w Wyborach Samorządowych 21 października 2018 roku oraz do oddania swojego głosu na moją kandydaturę.

Rafał Hajdyła